"Czad i ogień. Obudź czujność." - prelekcja w Klubie Seniora

Utworzono: poniedziałek, 04, grudzień 2017 st. kpt. Piotr Kowalski

27 listopada w Raszynie zainaugurowana została 2 edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność!”. My nasze działania w ramach kampanii rozpoczęliśmy od prelekcji w Klubie Seniora funkcjonującego w Dziennym Domu "Senior-WIGOR" przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

30 listopada, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność", strażacy z naszej komendy przeprowadzili prelekcje, której tematem była problematyka bezpieczeństwa pożarowego w budynkach mieszkalnych.

Uczestnicy spotkania, dowiedzieli się m.in. jak postępować w trakcie pożaru, gdzie można spodziewać się tlenku węgla i jakie są skutki zaczadzenia. Poruszono również kwestie związane z tak niedocenianymi i rzadko stosowanymi w naszych domach, prostymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi jakimi są autonomiczne czujki dymu i tlenku węgla. Na koniec zajęć słuchacze otrzymali ulotki informacyjne związane z kampanią. W spotkaniu uczestniczyło 70 osób w wieku 60+.

Celem kampanii "Czad i ogień - obudź czujność" jest wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

Powered by FJT