"Czad i ogień. Obudź czujność." - prelekcja w Kole PZERiI w Bartoszycach

Utworzono: wtorek, 07, luty 2017 kpt. Piotr Kowalski

W piątek, 3 lutego w budynku MOPS w Bartoszycach odbyła się prelekcja dla członków Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bartoszycach.
W ramach ogólnopolskiej kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność" strażacy z Centrum Edukacji Ratowniczej KP PSP w Bartoszycach po raz kolejny przeprowadzili prelekcje, której tematem była problematyka bezpieczeństwa pożarowego w budynkach mieszkalnych.

Członkowie Koła PZERiI w Bartoszycach dowiedzieli się m.in. jak postępować w trakcie pożaru, gdzie można spodziewać się tlenku węgla i jakie są skutki zaczadzenia. Poruszono również kwestie związane z tak niedocenianymi i rzadko stosowanymi w naszych domach, prostymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi jakimi są m.in autonomiczne czujki dymu i tlenku węgla. Na koniec zajęć członkowie koła otrzymali ulotki informacyjne związane z kampanią "Czad i ogień - obudź czujność".

Celem kampanii "Czad i ogień - obudź czujność" jest wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

Powered by FJT