"Czad i ogień. Obudź czujność." - prelekcja w BUTW

Utworzono: środa, 18, styczeń 2017 kpt. Piotr Kowalski

We wtorek, 17 stycznia w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach obyła się prelekcja dla słuchaczy Bartoszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.W ramach ogólnopolskiej kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność" strażacy z Centrum Edukacji Ratowniczej KP PSP w Bartoszycach przeprowadzili prelekcje w BUTW, której tematem była problematyka bezpieczeństwa pożarowego w budynkach mieszkalnych.

Słuchacze BUTW dowiedzieli się m.in. jak postępować w trakcie pożaru, gdzie można spodziewać się tlenku węgla i jakie są skutki zaczadzenia. Poruszono również kwestie związane z tak niedocenianymi i rzadko stosowanymi w naszych domach, prostymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi jakimi są m.in autonomiczne czujki dymu i tlenku węgla. Po dawce wiedzy teoretycznej uczestnikom szkolenia przedstawiono zasady dotyczące udzielenia pomocy osobie nieprzytomnej lub nieoddychającej, oczywiście z użyciem defibrylatora AED. Na koniec zajęć słuchacze otrzymali ulotki informacyjne związane z kampanią "Czad i ogień - obudź czujność".

Celem kampanii "Czad i ogień - obudź czujność" jest wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

Powered by FJT