Bezpieczne FERIE 2019 - zapraszamy na pokazy ratownictwa

Utworzono: środa, 16, styczeń 2019 st. kpt. Piotr Kowalski

W piątek, 18 stycznia zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko na Jeziorko Mleczarskie przy ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Nadleśnictwo Bartoszyce organizować będą akcję informacyjno-edukacyjną pn. "Bezpieczne FERIE 2019".

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi bartoszyccy strażacy przeprowadzą pokazy ratownictwa lodowego i medycznego.

W trakcie pokazów przedstawione zostaną m.in. niebezpieczeństwa związane z nierozważnym zachowaniem na zamarzniętych akwenach, zasady poruszania się po lodzie i podstawowe zasady udzielenia pomocy osobie wychłodzonej. Strażacy zaprezentują również techniki ratownicze stosowane w trakcie działań na lodzie.

Do tegorocznych pokazów przyłączą się również bartoszyccy leśnicy, którzy opowiedzą o bezpiecznym poruszaniu i zachowaniu się w lesie. Leśnicy przedstawią tropy zwierząt oraz zasady dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych, poruszą problematykę zaśmiecania lasu, kłusownictwa i wandalizmu. Do obejrzenia będzie także wóz patrolowy Straży Leśnej oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Na stoisku nadleśnictwa przewidziano quiz z nagrodami.

Na uczestników pokazów czekać będzie specjalnie przygotowane ognisko, przy którym będzie można się ogrzać, upiec kiełbaskę oraz napić się ciepłej herbaty (kiełbaski, pieczywo itp. należy zorganizować we własnym zakresie).

Serdecznie zapraszamy.
Jeziorko Mleczarskie przy ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach.
Piątek 18.01.2019 r. - godz. 11.00.

 

 

 

Powered by FJT